Davutoğlu’ndan AKP’ye: Öbek öbek gruplar tartışıyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Saadet Partisi ile ortak TBMM grup toplantısına katıldı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Yönetim Kurulu’nda partililere “Bu masanın etrafındakiler, ben dahil herkes hesap verecek. Ya hatalarımızı görerek kendimizi toparlarız ya da güneşi gören buz misali erimeye devam ederiz” dediğini belirterek, şunları söyledi:

RACON KESİLİYOR

– Emin olun, Sayın Cumhurbaşkanı’nın belki de son 7-8 sene içerisindeki en doğru tespiti bu. Eğer gereği yapılırsa bu doğru tespit sadece AK Parti için değil, Türkiye için yeni bir başlangıcın hikayesi olabilir. Şu anda AK Parti iktidarında samimi geçmiş muhasebesi yapan öbek öbek gruplar tartışıyor. Kimisi basına yansıyor, kimisi Çankaya’da hiçbir bedel ödemeden neredeyse, ‘Devletin kanun bekçisi benim’ diyen danışmanlar tarafından saldırıya uğruyor. Racon kesiliyor; ama tartışmalar yayılıyor. 

HESABIMIZ YOK

– Ben bunu çok büyük bir sağlık işareti olarak görüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’na, bu tartışmaları önlemek yerine, bu sağlıklı tartışmanın önünü açması tavsiyesinde bulunuyorum. Bu kendisi, AK Parti ve Türkiye için hayırlı sonuçlar doğurabilecek bir tartışma. Bizim kimseye kinimiz, rövanş hissimiz, kimseye verecek dersimiz, görüşülecek bir hesabımız yok. Şimdiye kadar yaptığımız eleştiriler sert bile olsa sadece ülkemizin ve geçmişte birlikte çalıştığımız arkadaşların selameti içindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir