Yapay Zekâya Sorduk: Türkiye Avusturya Maçını Kim Kazanır?

Bugün Türkiye için oldukça önemli bir gün. Zira A Millî Takım, son 16’ya kaldığı EURO 2024 şampiyonası kapsamında bugün Avusturya ile karşı karşıya gelecek. Bu maçı kaybetmemiz hâlinde EURO 2024 serüvenimiz son bulacak. Herkesin aklındaki soru ise bu maçın nasıl bir skor ile sonuçlanacağı.

Hâl böyle olunca biz de yapay zekâdan destek almak istedik. Mediazone Games ve Sporanaliz’in geliştirdiği yapay zekâ destekli futbol simülasyonu, bizler için bu akşam gerçekleştirilecek karşılaşmanın sonucunu tahmin etti. Eğer yapay zekânın tahmini doğru çıkarsa Türkiye, bugün gülen taraf olarak sahadan ayrılacak.

Yapay zekâya göre Avusturya’yı 2-1’lik skorla yeneceğiz

Yapay zekânın analizine göre bu akşam oldukça heyecanlı bir karşılaşma izleyeceğiz. A Millî Takım, tam 13 şut ile rakibin kalesinde tehlike yaratacak. Bun karşılık, kalemize çekilen 9 şut göreceğiz. Yapay zekâ, Türkiye’nin topla oynama yüzdesinin yüzde 54 olacağını, bu üstünlükle rakibini 2-1 devireceğini düşünüyor.

Tabii burada söz konusu sporun futbol olduğu gerçeğini unutmamak gerek. Futbol maçları, her an her şeye gebe olabiliyor. Bu yüzden, bu akşam gerçekleştirilecek maçta çok daha farklı bir senaryo ile de karşılaşabiliriz. Bu arada; geçtiğimiz mart ayında Avusturya ile bir hazırlık maçı gerçekleştirdiğimizi ve bu karşılaşmadan 6-1’lik mağlubiyet ile ayrıldığımızı da söyleyelim.

Aynı yapay zekâ, Türkiye Portekiz maçını da tahmin etmişti:

Türkiye Avusturya maçı ne zaman?

Paylaşılan resmî bilgilere göre Türkiye Avusturya maçı, bu akşam saat 22:00’de başlayacak. Maç, TRT1’den naklen yayımlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir